Dom (zly)

Dom (zly)

poniedziałek, 11 listopada 2013

Czy Małgorzata Rozenek to robot? "Żony ze Stepford" są wśród nas.

"Żony ze Stepford" reż. Frank Oz 2004

Remake filmu z 1975r. na podstawie książki Iry Levina z gwiazdorską obsadą. Film w skrócie opowiada o tym, że jakiś inżynier miał dość i stworzył kobiece roboty - idealne żony dla siebie i swoich kolegów - takie "perfekcyjne panie domu", do garów i do wyra, miłe i eleganckie. Pierwowzór w dość mrocznym klimacie, co nie dziwi, biorąc pod uwagę, że Levin jest także autorem powieści "Dziecko Rosemary" . Wersja z 2004 roku to już normalna komedia, która mimo średniej filmowej jakości jest przykładem jak filmowa fikcja przekracza ramy kinowego ekranu i wchodzi do naszego życia. ":Perfekcyjna pani domu" - program telewizyjny, który propaguje sterylność i higieniczny styl życia. Małgorzata Rozenek tępi w nim wszelkiej maści brudaski i nieporadne gospodynie domowe, wyciągając na światło dzienne zabrudzone tajemnice, które ukryte bywają w domowych zakamarkach. Potem wszystko lśni i kolejna "ujowa" pani domu zmienia się w blasku perfekcyjnej Małgorzaty. O tym, że pani Rozenek jest robotem świadczy nie tylko doskonałość cielesna, ale i lekko chropawy głos. "Perfekcyjna pani domu" to program dla mężczyzn, którzy w doskonałej Małgorzacie znajdują ucieleśnienie swych marzeń o kobiecie. Oglądam perwersyjnie i jest perfekcyjnie.

2 komentarze:

  1. Taaaak, "Żony ze Stepford" to jest mocna rzeczy. Wprawdzie filmu nie widziałam, ale znam książkę Iry Levina. Normalnie, postrach kobiet. Przecież faceci byliby tacy szczęśliwi, gdyby nas podmienili na takie roboty, prawda?;)

    OdpowiedzUsuń
  2. No tak. Ja tak. Wiesz, te wszystkie gumowe lale w sex-shopach to wielka lipa - no i nie sprzątają, ale porządny android mógłby załatwić sprawę;) Ale powracam do kwestii - czy Małgorzata Rozenek jest prototypem takiego robota?

    OdpowiedzUsuń